- tehniskā informācija
- salīdzinājums ar citiem blokiem
- padomi par darbu
- arko bloki a klases
ARKO BLOKI A KLASES ĒKU BŪVNIECĪBĀ | ||||
ARKO BLOKI PASĪVAJĀM ĒKĀM | ||||
/Spēkā esošie tiesību akti paredz, ka no 2016.gada 1.novembra no jauna būvējamo ēku energoefektivitātei jābūt ne zemākai par A klasi. No 2018.gada 1.janvāra attiecīgi tai jābūt ne zemākai par A+, bet no 2021.gada 1.janvāra – ne zemākai par A++ klasi.
Patlaban jau ir uzbūvēta Lietuvā pirmā viena dzīvokļa dzīvojamā ēka Viļņā, kura ir sertificēta Vācijas Pasīvās mājas institūtā (PHI). Ēkas būvniecībā no visiem Lietuvā izmantojamajiem blokiem kā vispiemērotākie tika izvēlēti ARKO M24 bloki.

Saite uz namu Pasīvās mājas institūta datu bāzē http://www.passivhausprojekte.de/#d_4676
Projekta autors: arhitekts Rimvīds Adomaitis [Rimvydas Adomaitis].
Arhitekta Rimvīda Adomaiša [Rimvydas Adomaitis] komentārs par to, kāpēc tika izvēlēti ARKO bloki šīs mājas celtniecībai.
“Izvēloties sienu konstrukciju materiālus, ir svarīgi saprast, kā funkcionēs Jūsu ēka. Dzīvojamajās mājās, kurās iemītnieki dzīvo pastāvīgi, nesošajām sienu konstrukcijām vislabāk ir piemēroti materiāli ar lielu siltuma tilpumu, kuru blīvums ir 1100 ÷ 1500 kg/m3. Tas ir ļoti svarīgi, jo lielas sienu masas konstrukcija ir inerta un nodrošina pastāvīgu klimatu pie temperatūras svārstībām. Šāda māja ziemā lēnāk atdziest, bet vasarā – lēnāk sakarst.”
Konstruktora Karoļa Barisa [Karolis Barysas] komentārs:
“ARKO M24 blokus no konstrukcijas viedokļa izvēlējāmies bloku lielās stiprības un precīzo izmēru dēļ. Bloku mūra rindu augstums 200 mm, tādēļ vieglāk savietot atveru augstumus. Bloku platums un augstums ļoti labi savietojas ar vairumu rūpniecisko salaiduma vietu, tādēļ bloku lielā blīvuma dēļ zem salaiduma vietām nevajag betonēt atbalsta paletes. Mūrējot stūrus, iegūstam kvalitatīvu mūra pārsējumu, jo bloku garums ir 340 mm. Blokus mūrējot ar līmi, 4-5 reizes samazinās saistvielas patēriņš, plānās šuves dēļ uzlabojas sienas stiprības īpašības.”
Energoefektīvas mājas projektēšana pieprasa nepastarpinātu arhitekta un konstruktora sadarbību. Saskaņā ar esošo mājas vīziju vai projekta piedāvājumiem nepieciešams izvēlēties galvenās nesošās konstrukcijas, un tad precīzi projektēt, rodot risinājumus visiem mezgliem. Šādām mājām nederēs bieži vien sastopamā lietuviešu izvēle: vispirms projektēt arhitektūru, bet tad, kad saņemta būvatļauja, meklēt konstruktoru un tad domāt, kā tad īsti uzbūvēt šo māju. Šeit nevar palikt neatrisināti neskaidri mezgli, kuru atrisināšanu tad atstāj būvnieku ziņā.
Tādēļ priecājamies, ka šo māju ir projektējuši cilvēki, kurus ir sertificējis Pasīvās mājas institūts.
Vairāk informācijas par šo māju varat atrast vietnē taupusnamai.lt un https://www.facebook.com/taupusnamai/
Šajā mājā īpašnieki apmetās uz dzīvi 2016.gada agrā pavasarī, tādēļ par to, kā viņiem klājas šajā mājā, varēsim pastāstīt pēc kāda gada, jo tikai tad būs iespējams vērtēt visas Pasīvās mājas priekšrocības un īpašības.
Šeit varat apskatīt vairākas fotogrāfijas no būvniecības procesa: