ARKOM.LV/ekologija

EKOLOĢIJA

SUBMENIU
EKOLOĢIJA

Vai izstrādājums ir videi draudzīgs – tas ir atkarīgs no tā sastāva un radionuklīdu aktivitātes gala produktā. Jo dabīgāki materiāli tiek izmantoti ražošanā, jo ekoloģiskāks ir gala produkts. Neaizmirstiet, ka jūsu mājas sienas ir tas, kas vienmēr jums ir blakus, tāpēc to ekoloģiskums ir svarīgs ne tikai domājot par apkārtējās vides saudzēšanu, bet arī par mājas iedzīvotāju labāku pašsajūtu.

Dažādu bloku izejvielu un sastāva salīdzinājums:
ARKO blokiKeramiskie blokiGāzbetona blokiKeramzīta bloki
Materiāla sastāvsSmiltis,
kaļķis, ūdens
Māls,
smiltis, šamots u.c.
piedevas
Kaļķis, smiltis,
ūdens, cements,
piedevas (alumīnija
folija u.c.)
Keramzīts
(apdedzināts māls),
ūdens, cements
ARKO bloki – vieni no videi draudzīgākajiem blokiem tirgū, jo tiek ražoti tikai no dabīgajām izejvielām, neizmantojot nekādus papildu komponentus:
  • Tīra, mīksta ūdens, kuru var arī dzert;
  • Atlasītām lietuviešu smiltīm;
  • Kaļķa – sasmalcināta kaļķakmens.
Bloku draudzīgums videi un cilvēkiem tiek vērtēts arī pēc radionuklīdu aktivitātes, kas norāda, cik gala produktā var būt cilvēka veselībai bīstamu vielu. Kas ir radionuklīdi? Tās ir vielas, kuras savu kodolu uzbūves dēļ ir nestabilas, tādēļ sadalās, izstarojot jonizējošo starojumu. Tieši no šī starojuma un citām radionuklīdu īpašībām ir atkarīga to iedarbība uz cilvēka veselību, kas dažkārt tiek dēvēta arī par radioaktīvo toksicitāti.
Radionuklidų aktyvumai

Visi izstrādājumi atbilst higiēnas normām HN 85-2003, bet pētījumi veikti Lietuvas Republikas Veselības aizsardzības ministrijā, Radiācijas drošības centrā. Oficiālās pētījumu atskaites varat atrast šeit: ARKO, keramzīta, keramikas.(ARKO, keramzīta, keramikas).
SVARĪGI
  • Jūsu mājas draudzīgums videi un cilvēka veselībai ir svarīgs visiem cilvēkiem, taču īpaši tiem cilvēkiem, kuriem ir alerģijas, bet vēl vairāk – bērniem. Izvērtējiet šos aspektus ļoti rūpīgi, pirms sākat būvniecību!
REKOMENDĒJAM
  • Savu mīļo māju būvniecībai izvēlieties vienus no ekoloģiskākajiem blokiem tirgū – ARKO.