ARKOM.LV/kapec-arko

KĀPĒC ARKO

SUBMENIU
STIPRĪBA
Stiprība ir viena no svarīgākajām sienu īpašībām, lai gan diskusijas arī par citām sienu būtiskajām īpašībām vienmēr ir pastāvējušas un būs. Sienas stiprība visvairāk ir atkarīga no šīs sienas būvniecībā izmantoto bloku īpašībām. Piemēram, ja bloku stiprība ir nepietiekama, visai sienai nepieciešams papildu stiprinājums. Kāpēc bloka stiprība ir tik svarīga? No tās ir atkarīga visas ēkas drošība, jo laba bloka stiprība ļauj būvniecības laikā ietaupīt līdzekļus, kā arī nodrošina emocionālo mieru un komfortu, dzīvojot jau pabeigtajā mājā.

Stiprība – bloku galvenā tehniskā īpašība, kura atbilstības deklarācijā tiek norādīta kā “Vidējā spiedes stiprība”. Kā redzat zemāk esošajā tabulā, dažādu bloku stiprība var atšķirties pat vairāk nekā 14 reizes: no 1,4 līdz 20 MPa.

ARKO BLOKIKERAMISKIE BLOKIGĀZBETONA BLOKIKERAMZĪTA
BLOKI
VIDĒJĀ SPIEDES
STIPRĪBA, MPA
10 ÷ 207 ÷ 151,4 ÷ 3,63 ÷ 5


Maksimalus stipris gniuždant MpA LV
Pateicoties īpašajai ARKO bloku stiprībai, 2-3 stāvu mājas var mūrēt no ARKO M18 (18 cm bieziem) blokiem, savukārt cita veida bloku izmantošanas gadījumā jāizvēlas 25 cm vai vēl biezākus blokus. Izvēloties stiprus, taču plānākus ARKO blokus, var ietaupīt līdzpat 28% mūra. Tas viss ir pamatots ar skaitļiem. Turklāt Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes veiktajos zinātniskajos pētījumos konstatēts, ka sienas no ARKO blokiem nevajag armēt, lai palielinātu spiedes stiprību. Savukārt sienas no citiem blokiem obligāti nepieciešams armēt. Ja šie tehniskie parametri jums nešķiet svarīgi, tomēr novērtēsiet to, ka ja būvēsiet savu māju no ARKO blokiem, jebkurā vietā un jebkurā telpā varēsiet pie sienas karināt ne tikai gleznu, bet arī smagu stilīgu mēbeli vai skapīti. Sienas pilnīgi noteikti to noturēs un nebūs jābažījas, kā tas būtu citos gadījumos, būvējot māju no citiem blokiem: piekarināmo priekšmetu stiprinājumu vietas var drupt, sadalīties vai plaisāt.
SVARĪGI

Izvēloties savas mājas būvniecībai ARKO M18, varat ietaupīt līdz pat 28% mūra materiālu, bet siena būs stiprāka. Paturiet prātā, ka jo lielāks vidējās spiedes stiprības rādītājs (mērāms MPa), jo vairāk naudas var ietaupīt būvniecības laikā.

REKOMENDĒJAM

2-3 stāvu māju ārējās nesošās sienas mūrēt no ARKO M18 blokiem.