ARKOM.LV/udens-uzsuce

ŪDENS UZSŪCE

SUBMENIU
ŪDENS UZSŪCE
Bloku ūdens uzsūces rādītāji ir svarīgi:
  • Būvdarbu laikā;
  • Pēc būvniecības beigām un ēkas ekspluatācijas laikā.
Kad būvējat māju, ir svarīgi, lai bloki uzsūktu optimālu mitruma daudzumu. Ja mitruma uzsūce būs pārāk maza – blokiem būs slikta saķere ar mūrjavu. Ja bloki uzsūks pārāk daudz mitruma – pirms darbu turpināšanas (siltināšanas, iekšējās apdares) nāksies gaidīt apmēram pusgadu, kamēr sienas būs pietiekoši izžuvušas. Kad mājā jau dzīvosiet, ir svarīgi, lai istabās būtu optimāls mitruma līmenis – 40-60%. Ja bloki uzsūc daudz mitruma, gaiss istabās būs pārāk sauss un nāksies telpas mitrināt papildus.

Vēršam Jūsu uzmanību, ka vieni bloku ražotāji šo parametru deklarē pēc viena veida izmēģinājumiem, citi – pēc cita veida testiem, lai gan visi deklarē “Ūdensuzsūce”. Pamēģināsim tos atdalīt – “mitruma uzsūce” un “ūdens uzsūce”. Mitruma uzsūce norāda, cik daudz mitruma ir blokā. Mērījums tiek veikts šādi: bloks tiek nosvērts, pēc tam tiek kaltēts līdz brīdim, kamēr tajā vairs nav palicis mitruma. Izžuvušais bloks atkal tiek nosvērts un no masas starpības tiek aprēķināta mitruma uzsūce, kas izteikta procentos. Ūdens uzsūce norāda, cik daudz ūdens bloks uzsūc. Mērījums tiek veikts šādi: bloks tiek nosvērts, tad tiek iegremdēts ūdenī, kur tiek turēts 48 stundas. Izmirkušais bloks tad vēlreiz tiek nosvērts un tiek noteikta ūdens uzsūce, kas izteikta procentos.

Mitruma uzsūce:
ARKO blokiKeramiskie
bloki
Gāzbetona
bloki
Keramzīta bloki
Mitruma uzsūce, %3 - 5nedeklarē≈ 102 - 7
Ūdens uzsūce:
ARKO blokiKeramiskie
bloki
Gāzbetona
bloki
Keramzīta bloki
Ūdens uzsūce, %, LST 1428.18:1997≤ 18≈ 1951,918,8
SVARĪGI
  • Lai nodrošinātu pilnīgu komfortu un labu pašsajūtu, dzīvojamajās telpās jāuztur optimālais 40-60% mitruma līmenis.
  • Izvērtējot un izvēloties blokus, vispirms noskaidrojiet, kurš tieši parametrs tiek deklarēts dokumentos: mitruma uzsūce vai ūdens uzsūce. Visvienkāršāk to ir saprast, noskaidrojot, kā veikti mērījumi.
REKOMENDĒJAM
  • Savas mājas sienām izvēlēties ARKO blokus.